Skip to content

AKÉ OTÁZKY SA NÁS NAJČASTEJŠIE PÝTATE?

Prezrite si zoznam odpovedí na najčastejšie otázky budúcich spolupracovníkov. Ak ste tu svoju otázku nenašli, neváhajte nás kontaktovať na +421 910 333 500 alebo na info@eliteworker.sk.

Všeobecné otázky

Kto je Elite Worker? A čo ponúka?

Sme firma, ktorá sa zaoberá zabezpečovaním odborných služieb v rôznych oblastiach. Naša úloha spočíva v nájdení kvalifikovaných odborníkov, ako sú predovšetkým elektrikári. V našom portfóliu nájdete aj profesie ako sú lešenári, zvárači a iné, podľa potrieb našich zahraničných klientov, ktorých máme v Nemecku a Rakúsku.

Ako Vás môžem kontaktovať?
 1. Vyplnením kontaktného formulára na našej stránke EW - napíšte nám
 2. Zavolaním na ktorékoľvek telefónne číslo nášho HR oddelenia

Zákazky

Pre koho sú zákazky určené?

Zákazky sprostredkúvame pre SZČO s aktívnou živnosťou. Pri registrácii je potrebné mať aktualizovaný životopis. Zoznam ostatných dokumentov potrebných pri nástupe nájdete v časti otázky: doklady potrebné pri nástupe.

Do nášho tímu prijímame kvalifikovaných elektrikárov s vyhláškami, alebo pomocných elektrikárov - vyučených s praxou. Nemecky jazyk nie je podmienka, avšak min. jeden z partie musí vedieť po nemecky. Rady našich pozícii stále rozširujeme či už o montérov, lešenárov, zváračov - na každej pozícii sa požaduje min. ročná prax.

Aké projekty ponúkate a kde?

Ide o rôzne elektroinštalačné práce ako bytová elektroinštalácia (byty, rekonštrukcie alebo novostavby), alebo priemyselná elektroinštalácia (haly, supermarkety, priemyselné parky, nemocnice, hotely, a pod),automatizácia, výroba rozvádzačov..atď.
Zákazky sa realizujú prevažne na celom území Nemecka, Rakúska a iných krajín.

Ako získam zákazku?

Zákazku môžete získať reagovaním na našu ponuku na webstránke, registráciou cez našu stránku vyplnením kontaktného formulára alebo telefonicky

Podpisom objednávky a zmluvy o dielo preberáte zákazku záväzne.

Aké potrebujem náradie?

Potrebujete základné ručné náradie ako napr.: skrutkovače – krížové, torxové, rovné, nože na odblankovanie, kliešte na cvakanie káblov, centrofixku na popisovanie káblov – hrubú a tenkú, nožnice na plech, kladivko, najčastejšie používané kľúče 8,10,13,17, malá pílka na trubky, predlžovací kábel, prenosné svietidlo, akku-skrutkovač, malá príklepová vŕtačka, vrtáky do železa, do betónu 6 a 8, malá flexa, náhradné kotúče a iné. Veľké stroje dávajú k dispozícii zadávatelia zákaziek.

Aké sú turnusy?

Bežne sa pracuje 3 až 4 týždne a týždeň strávite so svojou rodinou doma. Turnus sa dá predĺžiť na základe dohody s majstrom.
Na zákazkách v Rakúsku sa väčšinou pracuje PO-PIA - víkendy doma, v tomto prípade týždňové voľno nie je.

Musím mať auto?

Auto mať nemusíte, ale je výhodou, pretože v opačnom prípade čakáte, kým k vám nájdeme kolegu s autom, aby ste mohli vycestovať.

Musím vedieť po nemecky?

Znalosť nemčiny je výhodou vzhľadom na rýchlejšie obsadenie. Ak nemecky neviete, musíte počkať na doplnenie nemecky hovoriaceho člena do tímu. Úroveň nemčiny posúdime na základe krátkeho rozhovoru.

Nestačí vedieť po anglicky?

V niektorých prípadoch akceptuje klient aj skupiny s anglicky hovoriacim. Závisí to od toho, či angličtinu ovláda stavbyvedúci a majster. V tomto prípade sa to dohodne vopred.

Ako dlho môžem cez Vás pracovať?

Pracovať cez nás môžete dlhodobo, stále pripravujeme nové projekty. Po dokončení prác na danom projekte Vám následne nájdeme ďalší projekt.

S kým budem riešiť prípadne otázky, problémy?

Každý SZČO má pridelenú osobu z HR oddelenia, na ktorú sa môže kedykoľvek obrátiť. S ním riešite otázky nástupu, nahlasovanie turnusového voľna, problémy na pracovisku.

Ubytovanie a doprava

Kto mi zabezpečí a zaplatí ubytovanie?

Ubytovanie zabezpečuje Elite Worker. Pred odchodom na zákazku dostanete všetky potrebné informácie, o ubytovaní - telefonický kontakt a adresu. Úhradu za ubytovanie si platí samostatne každý SZČO.
Ubytovanie hľadáme čo najbližšie od miesta výkonu prác. Ubytovanie hľadáme v štandardnom prevedení (kuchyňa, sociálne zariadenia atď.) . Samozrejme, ubytovanie si môžete nájsť aj sám. Cena ubytovania sa odvíja od miesta, lokality a vybavenia.

Ako sa dopravím na zákazku do zahraničia ?
 1. Vlastným autom 
 2. Po dohode s niekým, kto má auto alebo iným prepravným prostriedkom
Ako sa dopravím do práce?

Na stavbu dochádzate vlastným autom, vo veľmi ojedinelých prípadoch dáva k dispozícii klient firemné vozidlo.

Fakturácia a splatnosť

Kedy vystavujem faktúru a aká je splatnosť?

Fakturácia v našej spoločnosti je 14/14, čo znamená, že si faktúru vystavujete po odpracovaných 14 dňoch a splatnosť je 14 kalendárnych dní od vystavenia faktúry. Ak máte turnus 3+1, faktúru si môžete vystaviť aj po troch odpracovaných týždňoch.

Čo je Stundenzettel?

Je to nemecký výraz pre list, na ktorom sú rozpísané a potvrdené odpracované hodiny za každý týždeň , ktoré Vám vždy musí podpísať majster a ktorý budete posielať spolu s vystavenou faktúrou. Bez toho sa Vám faktúra neuhradí.

Potrebná dokumentácia

Aké dokumenty sú potrebné pri začatí spolupráce?

Na začiatku spolupráce od Vás požadujeme aktualizovaný životopis, vyhlášku, živnosť, doklad o ukončení vzdelania. Ak životopis nemáte, môžete si ho vytvoriť pohodlne cez našu stránku - životopis.

Aké doklady potrebujem, aby som mohol vycestovať na zákazku ?

Potvrdenie A1 - po podpísaní objednávky s našou spoločnosťou, si musíte požiadať o potvrdenie A1 na sociálnej poisťovni. 

Vybavenie daňovej rezidencie – online na stránke finančnej správy

Uzatvorenie poistenia voči škodám zamestnávateľovi

Čo všetko musím mať so sebou na zákazke- na stavbe v prípade kontroly?
 • doklad o občianstve (kópia občianskeho preukazu)
 • doklad o odbornej kvalifikácii (výučný list alebo referencie)
 • výpis zo živnostenského registra (preložený, nemusí byť úradne)
 • originál A1, žiadosť o A1
 • kópia európskeho preukazu zdravotného poistenia
 • Erklärung/ Vyhlásenie (nahrádza zmluvu), obdržíte po nástupe na projekt
 • daňová rezidencia